Sylwestrowa „Zemsta nietoperza” z Wiednia i Monachium w transmisjach online

0

Wiener Staatsoper w sylwestrowy wieczór tradycyjnie już zaprezentuje „Zemstę nietoperza” Johanna Straussa. Klasyczną inscenizację operetki zrealizował ponad czterdzieści lat temu Otto Schenk i od tego czasu cieszy się ona wśród publiczności niesłabnącą popularnością. Spektakl wielokrotnie można było oglądać w austriackiej telewizji, w kinach oraz online. W tym roku „Zemsta nietoperza” dostępna będzie w ORF III oraz za pośrednictwem platformy streamingowej teatru: Wiener Staatsoper (wiener-staatsoper.at). Start: 31 grudnia, godz. 19.00. Orkiestrę poprowadzi Simone Young.

Spędzając sylwestra w Wiedniu możemy wybrać się na „Zemstę nietoperza” zarówno do Wiener Staatsoper, jak i do rozkwitającej ostatnio pod dyrekcją Lotte de Beer Volksoper. Wybierając tą drugą opcję, ostatni wieczór mijającego roku spędzimy w towarzystwie Szymona Komasy, który w spektaklu wciela się w rolę Doktora Falke.

Nową produkcję „Zemsty nietoperza” szykuje za to Bayerische Staatsoper. Przedstawienie reżyseruje Barrie Kosky, a do debiutu w roli Rozalindy przygotowuje się Diana Damrau. Premiera zapowiedziana jest na 23 grudnia, w sylwestra spektakl transmitowany będzie w internetowej telewizji ARTE oraz na platformie streamingowej teatru: STAATSOPER.TV – Bayerische Staatsoper. Orkiestrą zadyryguje Vladimir Jurowski.

W Polsce „Zemsta nietoperza” znajduje się w aktualnym repertuarze Teatru Wielkiego w Łodzi, Teatru Wielkiego w Poznaniu, Opery Śląskiej, Opery Krakowskiej i Opery Lubelskiej. Spektakle zaplanowane są na styczeń i luty 2024 roku.

O autorze