Aleksandra Kurzak odwołuje jutrzejszy spektakl „Toski” w Berlinie

0

Staatsoper Unter den Linden ogłosiła zmiany w obsadzie „Toski” Pucciniego w dniu 4 kwietnia. W tytułowej roli wystąpi Jennifer Rowley, która zastąpi Aleksandrę Kurzak. Polska śpiewaczka nadal widnieje w obsadzie spektakli planowanych na 7 i 13 kwietnia. W roli demonicznego prefekta policji Scarpii przed berlińską publicznością zaprezentuje się Ambrogio Maestri. Erwin Schrott również powróci na scenę 7 kwietnia i zaśpiewa także w kolejnych spektaklach 13, 19, 23 kwietnia.

Aleksandra Kurzak wcielała się ostatnio w role Madamy Butterfly i Liu („Turandot”) w Metropolitan Opera, od początku stycznia zaśpiewała w Nowym Jorku w siedemnastu spektaklach. Polska śpiewaczka kreować będzie role bohaterek oper Pucciniego praktycznie do końca sezonu – kolejne angaże to Tosca w Operze Wrocławskiej, Madama Butterfly w Teatro Real w Madrycie i ponownie Tosca na festiwalu Chorégies d’Orange. W czerwcu zadebiutuje z kolei w tytułowej roli w „Adrianie Lecouvreur” Cilei w Gran Teatre del Liceu.

Berlińska inscenizacja Alvisa Hermanisa przenosi akcję „Toski” do roku 1900, w którym odbyła się prapremiera tego dzieła na deskach Teatro Costanzi w Rzymie. W roli Caaradossiego zaprezentuje się maltański tenor Joseph Calleja, a orkiestrą Staatskapelle Berlin dyrygować będzie Ivan Repušić.

O autorze