Tomasz Konieczny w transmisji całego cyklu Pierścienia Nibelunga z Zurychu

0

Opernhaus Zürich oferuje w maju transmisję czterech części „Pierścienia Nibelunga” Wagnera. Na cykl ten składają się „Złoto Renu”, „Walkiria”, „Zygfryd” i „Zmierzch Bogów”. W obsadzie spektakli znaleźli się Tomasz Konieczny (Wotan), Camilla Nylund (Brünnhilde), Christopher Purves (Alberich), Wolfgang Ablinger Sperrhacke (Mime) i Klaus Florian Vogt (Siegfried). Prace nad przygotowaniem całego cyklu zakończyły się w listopadzie 2023 roku, gdy zaprezentowana została premiera „Zmierzchu Bogów”, ostatniej z części dramatu muzycznego. Całość wyreżyserował Andreas Homoki, kierownictwo muzyczne sprawuje natomiast Gianandrea Noseda.

Cały cykl Pierścienia zostanie wykonany w Zurychu dwukrotnie (3, 5, 7 i 9 maja oraz 18, 20, 24 i 26 maja). Na stronie internetowej teatru dostępny będzie streaming drugiego cyklu.

Terminy transmisji:

„Złoto Renu”, sobota 18 maja, godz. 19.00: Das Rheingold (opernhaus.ch)

„Walkiria”, poniedziałek 20 maja, godz. 16.00: Die Walküre (opernhaus.ch)

„Siegfried”, piątek 24 maja, godz. Siegfried (opernhaus.ch)

„Zmierzch Bogów”, niedziela 26 maja, godz. 16.00: Götterdämmerung (opernhaus.ch)

Tomasz Konieczny wystąpił ostatnio w cyklu Pierścienia w Staatsoper Unter den Linden. Artysta zaśpiewa latem tytułową partię w „Latającym Holendrze” Wagnera na Baltic Opera Festival, którego jest dyrektorem artystycznym oraz weźmie udział w wykonaniu IX Symfonii Beethovena w Sopocie i w Warszawie (O, Radości! Inauguracja Festiwalu Sinfonia Varsovia swojemu miastu).

Polski bas-baryton zaproszony został do Bayreuth, gdzie po raz kolejny wcielać się będzie w rolę Wotana w Pierścieniu Nibelunga. Jesienią powraca do Zurychu, tym razem jako Latający Holender.

O autorze