Piotr Beczała debiutuje jako Kalaf w „Turandot” w Opernhaus Zürich

0

Piotr Beczała intensywnie pracuje nad rozbudową repertuaru. Tylko w tym sezonie artysta zadebiutował w roli Radamesa w „Aidzie” Verdiego (Festiwal w Salzburgu, Teatro Real) oraz Lorisa Ipanova w „Fedorze” Giordana (Metropolitan Opera). Do katalogu wykonywanych ról dodaje obecnie Kalafa w „Turandot” Pucciniego, w którego wcielać się będzie w Opernhaus Zürich. Premiera spektaklu zaplanowana jest na 18 czerwca, a w tytułowej roli wystąpi Sondra Radvanovsky.

Sondra Radvanovsky i Piotr Beczała ostatnio spotkali się na scenie latem ubiegłego roku w „Balu maskowym” Verdiego w Bayerische Staatsoper, wcześniej śpiewali razem m.in. w „Tosce” Pucciniego w Wiener Staatsoper czy „Luizie Miller” Verdiego w Gran Teatre del Liceu. Często wspólnie dają koncerty, kolejne z nich odbędą się w lipcu w Barcelonie i Lublanie.

Występ w Zurychu będzie również scenicznym debiutem w roli Turandot dla Sondry Radvanovsky. W marcu 2022 roku śpiewaczka wzięła udział w nagraniu tej opery, które kilka miesięcy temu ujrzało światło dzienne nakładem Warner Classic. Na płycie usłyszeć można również Jonasa Kaufmanna, Ermonelę Jaho, Michele’a Pertusiego, Mattię Olivieri. Orchestra dell’Accademia Nazionale di Santa Cecilia poprowadził Antonio Pappano.

Nową inscenizację „Turandot” przygotowuje dla Opernhaus Zurich Sebastian Baumbarten. Kierownictwo muzyczne nad spektaklem sprawuje Marc Albrecht. W obsadzie znajdują się również Rosa Feola, Martin Zysset, Nicola Ulivieri. Przedstawienia zaplanowane są do 8 lipca.

O autorze