Multikino: Jonas Kaufmann i „Wieczór z Puccinim”

4

18 kwietnia o godz. 18.00 Multikino zaprasza na widowisko pod tytułem „Wieczór z Puccinim”, które stanowi rejestrację koncertu Jonasa Kaufmanna. Częścią produkcji jest również film wprowadzający widza w życie Pucciniego oraz szczegóły jego twórczości. Kilka nagrań archiwalnych, przeplecionych narracją Kaufmanna ożywa na ekranie.

Podczas koncertu wybrzmiewają dobrze znane melodie z kompozycji Pucciniego, fragmenty z oper takich jak: „Tosca”, „Manon Lescut”, „Dziewczyna z Zachodu”, czy „Turandot”, a wśród nich aria „Nessun Dorma”, o której sam Kaufmann mówi:

„Nessun Dorma to najbardziej uwielbiana aria na świecie. Legendarny już koncert Trzech Tenorów, podczas którego wybrzmiała także ona, odbył się kilka dni przed moimi dwudziestymi pierwszymi urodzinami. Bardzo długi czas nie śmiałem zaśpiewać tej arii, tak bardzo byłem oczarowany jej magią. Do dziś przechodzą mnie dreszcze, kiedy jej słucham.”

Jonas Kaufmann to jeden z największych żyjących tenorów. Publiczność może cieszyć się wielobarwnym, czystym, silnym głosem oraz doskonale dopracowanymi technikami wokalnymi cenionego przez krytyków śpiewaka w jednej z najsłynniejszych oper świata. Poza perfekcyjnym głosem, artysta posiada także rzadką umiejętność całkowitego oddania się każdej roli, w którą się wciela. Wynikająca z tego wiarygodność szczególnie istotna jest w repertuarze, w którym występuje tenor w La Scala, przez to, że wykonuje wiele arii Pucciniego. Podczas koncertu towarzyszy mu orkiestra Teatro alla Scala pod kierownictwem Jochena Riedera.

Towarzyszący koncertowi film wyreżyserował nagrodzony statuetką Emmy Brian Large, z którego nazwiskiem wiążą się liczne projekty filmowe związane w muzyką klasyczną powstające w przeciągu ostatnich czterdziestu lat, między innymi większość produkcji transmisji na żywo Metropolitan Opera.

(materiały Multikino.pl)

O autorze