Live-streaming: Piotr Beczała zaśpiewa na rozpoczęcie sezonu w Bayerische Staatsoper

0

Bayerische Staatsoper rozpoczyna nowy sezon artystyczny plenerowym koncertem, który odbędzie się jutro (17.09) w bawarskim mieście Ansbach.

W wydarzeniu wezmą udział Ekaterina Semenchuk i Piotr Beczała, który w ostatniej chwili zastąpił w obsadzie Jonasa Kaufmanna. Niemiecki tenor zrezygnował z występu z powodu nagłej niedyspozycji zdrowotnej.

Soliści zaprezentują program złożony z fragmentów oper, które będą prezentowane na monachijskiej scenie podczas całego sezonu, m.in. „Nabucco” Verdiego czy „Lohengrina” Wagnera. Orkiestrę Bayerisches Staatsorchester poprowadzi Vladimir Jurowski.

Wstęp na koncert jest wolny, planowana jest również transmisja internetowa, która rozpocznie się o godz. 19.00 na platformie https://www.staatsoper.de/tv. Nagranie koncertu dostępne będzie m.in. na stronie teatru przez kolejny tydzień w systemie „wideo na życzenie” (od 20. do 26. września) oraz na internetowej witrynie radia BR-KLASSIK (od 17. do 26. września)

Piotr Beczała pojawi się na scenie Bayerische Staatsoper trzykrotnie w ciągu rozpoczynającego się właśnie sezonu: jako Cavaradossi w „Tosce” Pucciniego, Riccardo w „Balu maskowym” Verdiego i Rodolfo w „Cyganerii” Pucciniego.

O autorze