Izabela Matuła zastąpi dziś Sonyę Yonchevą w roli Madamy Butterfly w Bayerische Staatsoper

0

Izabela Matuła wystąpi dziś w tytułowej roli w „Madamie Butterfly” Pucciniego w Bayerische Staatsoper. Polska sopranistka zastąpi Sonyę Yonchevą, która odwołała swój udział z powodu choroby. Matuła dołączy do obsady, w skład której wchodzą m.in. Freddie De Tommaso, Boris Pinkhasovich, Annalisa Stroppa i Natalie Lewis. W niewielkiej roli Yakusidé w przedstawieniu pojawia się Paweł Horodyski. Spektakl wyreżyserował Wolf Busse, a orkiestrą Bayerisches Staatsorchester dyryguje Daniel Oren.

Izabela Matuła zadebiutowała w partii Madamy Butterfly w 2021 roku w Operze Bałtyckiej. 4, 8, 10 i 12 listopada wcielać się będzie w tą rolę na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. W Warszawie zobaczymy ją również jako tytułową „Medeę” w operze Cherubiniego oraz w „Halce” Moniuszki.

Debiut w pierwszoligowym teatrze, jakim jest Bayerische Staatsoper, to ważne wydarzenie w karierze artystki, która ma już w swym dorobku występy w ABAO Bilbao Opera, Teatro Massimo in Palermo, Theater an der Wien, Staatsheater Darmstadt, Nationaltheater Mannheim, Oper Frankfurt, Theater Kiel i Nationaltheater Nürnberg.

Śpiewaczka w listopadzie będzie również pełnić funkcję jurorki w trakcie III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Bogdana Paprockiego w Bydgoszczy.

O autorze