Asmik Grigorian jako Liza w „Damie pikowej” Czajkowskiego w transmisji z Monachium

0

Asmik Grigorian miała okazję występować w „Damie pikowej” Czajkowskiego m.in. w Opéra National de Paris (2021) oraz Teatro alla Scala (2022). Z rolą Lizy zmierzy się tym razem w premierowej produkcji Bayerische Staatsoper, reżyserowanej przez Benedicta Andrewsa.

Premiera spektaklu zaplanowana jest na 4 lutego i transmitowana będzie w radio BR-Klassik. 10 lutego o godz. 19.00 przedstawienie pokaże medici.tv. Spektakl dostępny będzie również bezpłatnie na platformie streamingowej teatru: STAATSOPER.TV – Bayerische Staatsoper.

W obsadzie znajdują się Brandon Jovanovich, Roman Burdenko, Boris Pinkhasovich, Kevin Conners, Bálint Szabó, Tansel Akzeybek, Nikita Volkov,Aleksey Kursanov, Violeta Urmana, Victoria Karkacheva, Natalie Lewis, Daria Proszek. Orkiestrę poprowadzi Aziz Shokhakimov.

Asmik Grigorian to obecnie jedna z najbardziej rozchwytywanych sopranistek w Europie. Tylko w tym sezonie artystka zaśpiewała m.in. w streamingowanej w telewizji kulturalnej Arte „Salome” Straussa (Staatsoper Hamburg), transmitowanej w austriackiej telewizji ORF II „Turandot” Pucciniego (Wiener Staatsoper), czy transmitowanej do kin w Wielkiej Brytanii „Rusałce” Dworzaka (Royal Opera House). W kwietniu zaplanowany jest jej długo oczekiwany debiut w Metropolitan Opera, gdzie zaśpiewa tytułową rolę w „Madamie Butterfly” Pucciniego. Transmisja do kin 11 maja 2024 (również w Polsce).

O autorze