Aleksandra Kurzak jako Tosca w Berlinie

2

Po kilku miesiącach spędzonych w Nowym Jorku, Aleksandra Kurzak zaśpiewa w Berlinie. Światowej sławy sopranistka wystąpi w roli Toski w Staatsoper Unter den Linden. Spektakle zaplanowane są na 4, 7 i 13 kwietnia.

Artystka wcielała się ostatnio w role Madamy Butterfly i Liu („Turandot”) w Metropolitan Opera, od początku stycznia zaśpiewała w Nowym Jorku w siedemnastu spektaklach. Polska śpiewaczka kreować będzie role bohaterek oper Pucciniego praktycznie do końca sezonu – kolejne angaże to Tosca w Operze Wrocławskiej, Madama Butterfly w Teatro Real w Madrycie i ponownie Tosca na festiwalu Chorégies d’Orange. W czerwcu zadebiutuje z kolei w tytułowej roli w „Adrianie Lecouvreur” Cilei w Gran Teatre del Liceu.

Berlińska inscenizacja Alvisa Hermanisa przenosi akcję „Toski” do roku 1900, w którym odbyła się prapremiera tego dzieła na deskach Teatro Costanzi w Rzymie. W roli Caaradossiego zaprezentuje się maltański tenor Joseph Calleja, a jako Scarpię zobaczymy Erwina Schrotta. Orkiestrą Staatskapelle Berlin dyrygować będzie Ivan Repušić.

O autorze