Wysokie ceny biletów na „Toskę” w Operze Wrocławskiej

0

Opera Wrocławska uruchomiła sprzedaż biletów na „Toskę” Pucciniego, w której wystąpią Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna.

Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna zaśpiewają razem 31 maja i 2 czerwca 2024 roku. Uwielbianą przez publiczność parę artystów będzie można zobaczyć w Polsce po raz pierwszy w spektaklu operowym. Śpiewacy chętnie w Polsce koncertują, biorą również udział w koncertowych wykonaniach oper, tj. „Don Carlo” Verdiego w Teatrze Wielkim w Łodzi czy „Madama Butterfly” Pucciniego na Placu Defilad w Warszawie (wydarzenie organizował Teatr Studio).

Aleksandra Kurzak w ostatnich latach wystąpiła w krajowych spektaklach w „Madamie Butterfly” i „Tosce” Pucciniego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej oraz w „Wolnym strzelcu” Webera w Operze Wrocławskiej.

Ceny biletów na te spektakle nie odbiegały znacząco od pozostałych przedstawień w repertuarze teatrów. Odmienną strategię przyjęła aktualnie Opera Wrocławska, która zaproponowała widzom bilety w cenach od 200 do 1300 złotych. Osoby zainteresowane spotkaniem z artystami za uczestnictwo w spektaklu będą musiały zapłacić 2000 złotych. Pomimo zaporowych cen, bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki.

Dla porównania, najdroższe bilety na „Toskę” z udziałem Aleksandry Kurzak w Staatsoper Unter den Linden kosztują 130 euro (cena uzależniona jest od miejsca i od dnia tygodnia). Spektakle w Berlinie zaplanowane są na 4, 7 i 13 kwietnia, a na scenie pojawią się również Joseph Calleja jako Cavaradossi i Erwin Schrott w roli Scarpii.

„Tosca” w Operze Wrocławskiej to spektakl z 2021 roku w reżyserii Michaela Gielety. W obsadzie znajdują się również Mikołaj Zalasiński, Tomasz Rudnicki, Łukasz Motkowicz, Jędrzej Tomczyk, Andrzej Zborowski, Jerzy Szlachcic. Za pulpitem dyrygenckim stanie Georgio Croci.

Do tej pory we wrocławskiej „Tosce” wystąpili m.in. Lianna Haroutounian, Ambrogio Maestri, Ewa Vesin, Ewa Płonka, Giorgi Sturua, Rafał Bartmiński, Tadeusz Szlenkier.

O autorze