Tomasz Konieczny zaśpiewa w czwartek na żywo w Wiener Staatsoper!

0

Austria jako jeden z pierwszych krajów europejskich już w połowie maja zapowiedziała stopniowe znoszenie restrykcji dotyczących działalności kulturalnej. Od 29 maja możliwe jest otwieranie sal koncertowych i teatralnych na potrzeby organizacji wydarzeń z udziałem do 100 osób, od 1 lipca dozwolona liczba publiczności wzrośnie do 250 osób, a od 1 sierpnia – do tysiąca.

Recitalem Günthera Groissböcka Wiener Staatsoper rozpoczęła wczoraj cykl piętnastu kameralnych koncertów, które są jednocześnie transmitowane na żywo za pośrednictwem platformy streamingowej teatru https://www.staatsoperlive.com/live.

Podczas kolejnych wieczorów przed stuosobową publicznością wystąpią m.in. Tomasz Konieczny (11.06.), Camilla Nylund (15.06.), Juan Diego Flórez (20.06.) i Krassimira Stoyanova (25.06.). Pełny program dostępny jest na stronie internetowej teatru: https://www.wiener-staatsoper.at/en/season-tickets/events/, a wszystkie koncerty cyklu są wyprzedane.

W programie koncertu Tomasza Koniecznego znajdą się późnoromantyczne pieśni Richarda Straussa i Sergieja Rachmaninowa. Wyjątkowym rarytasem będą Trzy pieśni z cyklu „Znad Wilii” Romualda Twardowskiego, który już niebawem, 17 czerwca, świętować będzie swoje 90. urodziny. Słynnemu bas-barytonowi w Operze Wiedeńskiej towarzyszyć będzie przy fortepianie Lech Napierała. Retransmisja recitalu dostępna będzie na antenie Dwójki oraz w mediach społecznościowych i stronie internetowej radia w piątek 12 czerwca o godz. 19.30, a w TVP Kultura tego samego dnia o 21.55.

O autorze