Szymon Mechliński wystąpi jako Sharpless w „Madamie Butterfly” Pucciniego w Teatro Massimo di Palermo

1

Od 16 lutego w Teatrze Massimo di Palermo będzie można zobaczyć „Madamę Butterfly” Pucciniego. W czterech spektaklach zaśpiewają Maria Agresta (Cio-Cio-San), Jonathan Tetelman (Pinkerton) oraz Szymon Mechliński w roli Sharplessa.

Przedstawienie w reżyserii Nicola Berloffa powstało w koprodukcji z Macerata Opera Festival. Chórem i orkiestrą Teatro Massimo dyryguje Omer Meir Wellber.

Szymon Mechliński w „Madamie Butterfly” Pucciniego występował już w 2018 roku na Glyndebourne Opera Festival, gdzie zaprezentował się jako Yamadori. Partię Sharplessa po raz pierwszy zaśpiewał w 2020 roku na otwarcie Festiwalu imienia Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju. W koncertowej wersji opery debiutowała wówczas również Joanna Woś.

W tym sezonie artysta zaangażowany był m.in. do występów w „Strasznym dworze” Moniuszki w Teatrze Wielkim w Poznaniu oraz w „Aidzie” Verdiego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. W Warszawie pojawi się ponownie wiosną jako Marcello w „Cyganerii” Pucciniego oraz jako Pietro Negri w koncertowej wersji „Beatrix Cenci” Różyckiego.

Szymon Mechliński i Jonathan Tetelman w „Madamie Butterfly” Pucciniego w Teatro Massimo di Palermo, fot. Rosellina Garbo

Mechliński w Palermo wystąpi u boku znanych artystów – Marii Agresty oraz Jonathana Tetelmana.

Agresta zaśpiewa w tym sezonie jeszcze tytułową Toskę w operze Pucciniego w Staatsoper Unter den Linden oraz Teatro Comunale di Bologna oraz wystąpi jako Małgorzata w „Mefistofelesie” Boito w Teatro la Fenice i Elena w „Nieszporach sycylijskich” Verdiego w Opernhaus Zürich.

Tetelman zadebiutuje wiosną w Metropolitan Opera prezentując się nowojorskiej publiczności jako Ruggero w „Jaskółce” Pucciniego oraz Pinkerton w „Madamie Butterfly” Pucciniego. Obydwa spektakle dostępne będą w transmisji kinowej.

O autorze