Spotkanie z Beatą Klatką i Piotrem Beczałą w cyklu „Osobiście o Moniuszce”

3

W piątek 10 maja o g. 18.00 w Saloniku Moniuszkowskim w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej odbędzie się spotkanie z Beatą Klatką, Dyrektorem Konkursu Moniuszkowskiego oraz Piotrem Beczałą, śpiewakiem, który zasiada w jury tegorocznej edycji konkursu.  Rozmowę poprowadzi dziennikarka radiowa Agata Kwiecińska. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Dziesiąty, jubileuszowy Konkurs Moniuszkowski jest okazją do podsumowań i próby szerszego spojrzenia na rolę konkursów wokalnych w dzisiejszych czasach. Czemu służą, czy można w nich nie startować i rozpocząć z sukcesem międzynarodową karierę? Jak wygląda konkursowa demografia i geografia – czyli skąd w przeważającej części pochodzą ci, którzy zgłosili się do udziału w dziesiątej edycji i w jakim są wieku?

Na te pytania odpowiedzą Dyrektor Konkursu Beata Klatka, a także Piotr Beczała – wybitny śpiewak, któremu – mimo rozlicznych operowych angaży – udało się wygospodarować czas, by wziąć udział w pracach jury.

Nie zabraknie również rozmów o Moniuszce – jak zmieniają się interpretacje jego utworów, czym uczestnicy konkursu zaskakują, śpiewając jego kompozycje.

Spotkanie jest również okazją, by opowiedzieć o przygotowaniach do wystawienia „Halki” w Theater an der Wien w Wiedniu z Piotrem Beczałą w roli Jontka, który jest także inicjatorem całego przedsięwzięcia.

Streaming spotkania przewidziany jest na profilu Moniuszko200 (facebook.com/moniuszko200/).

Nagranie transmisji:

(mat. pras.)

O autorze