Sonya Yoncheva i Vittorio Grigolo w transmisji „Toski” z Arena di Verona na Arte.tv

0

Na arte.tv pojawiło się dziś nagranie „Toski” Pucciniego z tegorocznego festiwalu Arena di Verona. W monumentalnym przedstawieniu w reżyserii Hugo de Any w tytułowej roli występuje słynna bułgarska sopranistka Sonya Yoncheva. Jako Cavaradossi partneruje jej Vittorio Grigòlo, a partię Scarpii wykonuje Roman Burdenko. Orkiestrę prowadzi Francesco Ivan Ciampa.

Tego lata w Weronie odbywa się setna edycja słynnego festiwalu. Otwierające festiwal przedstawienie „Aidy” Verdiego obejrzało w telewizji ponad 3 mln osób. Włoska telewizja emituje również „Cyrulika sewilskiego” Rossiniego oraz „Toskę” Pucciniego z udziałem Aleksandry Kurzak. Pokazana zostanie również nagrana w ubiegłym roku „Carmen” Bizeta oraz powtórka inauguracyjnej „Aidy” z Anną Netrebko.

„Tosca” Pucciniego wystawiana jest w tym roku w Weronie w trzech obsadach. Aleksandra Kurzak oraz Roberto Alagna zaśpiewali na deskach starożytnego amfiteatru 29 lipca, Sonya Yoncheva i Vittorio Grigòlo wystąpili razem 5 i 10 sierpnia, a 1 września na scenie pojawią się Anna Pirozzi i Freddie De Tommaso.

Spektakl na Arte.tv można obejrzeć w tym miejscu: „Tosca” Giacoma Pucciniego – Amfiteatr w Weronie – Obejrzyj cały spektakl | ARTE Concert

Przedstawienie będzie dostępne online do 12 listopada 2023 roku.

O autorze