„Requiem” Verdiego z Liudmylą Monastyrską i Rafałem Siwkiem w transmisji online i w Dwójce

0

Już dziś w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się koncert charytatywny „Muzycy Muzykom” z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc dla Narodowej Orkiestry Symfonicznej Ukrainy oraz Narodowego Chóru Ukrainy Dumka.

Wykonanie „Requiem” Verdiego poprzedzi „Modlitwa za Ukrainę” skomponowana przez Walentina Silwestrowa w 2014 roku pod wpływem dramatycznych wydarzeń na kijowskim Majdanie.

Do zaśpiewania „Requiem” zaproszeni zostali wybitni soliści – ukraińska sopranistka, gwiazda międzynarodowych scen Liudmyla Monastyrska, również odnoszący sukcesy na świecie jej rodak Valentyn Dytiuk, nasz eksportowy bas Rafał Siwek oraz Małgorzata Pańko-Edery, która w ostatniej chwili zastąpiła Ewę Wolak. Orkiestrę Filharmonii Narodowej poprowadzi Andrzej Boreyko.

Koncert będzie można obejrzeć w bezpośredniej transmisji online za pośrednictwem platformy streamingowej live.bilety24.pl. Bilet-cegiełka kosztuje 50 złotych. Transmisja wydarzenia przewidziana jest również w radiowej Dwójce. Koncert rozpoczyna się o godz. 19.30 w piątek, 25 marca.

Czytaj również: https://operalovers.pl/liudmyla-monastyrska-i-rafal-siwek-zaspiewaja-requiem-verdiego-na-koncercie-charytatywnym-w-warszawie/

O autorze