Recital Piotra Beczały w Warszawie

3

10 marca w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej wystąpi Piotr Beczała, by podczas recitalu z akompaniamentem fortepianowym Helmuta Deutscha wykonać utwory Roberta Schumanna, Richarda Straussa, Siergieja Rachmaninowa i Mieczysława Karłowicza.

Jest jednym z najbardziej uznanych tenorów lirycznych naszych czasów. Uwielbiany przez publiczność i ceniony przez krytyków za piękny głos oraz silne zaangażowanie w kreację postaci, występuje na najbardziej prestiżowych scenach – w Nowym Jorku, Londynie, Monachium, Chicago, Paryżu, Wiedniu i wielu innych. Wykonuje również wiele dzieł repertuaru wokalnego i orkiestrowego z najlepszymi zespołami i dyrygentami na świecie.

W Teatrze Wielkim – Operze Narodowej wystąpił w roli Księcia Mantui w „Rigoletcie” (1997) oraz Sir Edgaro di Ravenswood w „Łucji z Lammermooru” (2008). Tu także pięć lat temu świętował 20-lecie kariery scenicznej.

Recital w Warszawie jest częścią miesięcznej serii koncertów z towarzyszeniem pianisty Helmuta Deutscha, które zaplanowane są również w Hiszpanii, Niemczech, Austrii i Chorwacji. Po zakończeniu trasy koncertowej znakomity polski tenor powraca do spektakli operowych rolą Riccardo w „Balu maskowym” Verdiego w Wiener Staatsoper. Przedstawienia odbędą się 17, 20, 23 i 26 kwietnia.

O autorze