Rafał Siwek jako Padre Guardiano w premierze „Mocy przeznaczenia” Verdiego w Bolonii. Radiowa transmisja już 17 czerwca

0

Już 17 czerwca w w Teatro Comunale di Bologna odbędzie się premiera „La Forza del destino” („Mocy przeznaczenia”) Giuseppe Verdiego. W partii Padre Guardiano wystąpi znakomity polski bas Rafał Siwek.

Premiera jest korpodukcją bolońskiej sceny z Teatro Masssimo di Palermo, Opéra Orchestre National Montpellier Occitaine i Teatro Regio Parma, w którym prapremiera tej inscenizacji odbyła się w ubiegłym roku podczas Festiwalu Giuseppe Verdiego. Reżyserem spektaklu jest pochodzący z Grecji Yannis Kokkos, od 1987 roku pracujący na najlepszych scenach Europy i Azji. Orkiestrę i Chór Teatro Comunale di Bologna poprowadzi Asher Fisch.

Obok polskiego basa w premierowej obsadzie „Mocy przeznaczenia” w Bolonii wystąpią: Roberto Aronica jako Don Alvaro, Erika Grimaldi jako Leonora, Gabriele Viviani w roli Don Carlosa di Vargas, Nino Surguladze jako Preziosilla i Roberto De Candia – Fra Melitone. Kolejne spektakle z udziałem Rafała Siwka odbędą się 20 i 22 czerwca. Transmisji premiery będzie można wysłuchać 17 czerwca o godz. 20.00 w Rai Radio3.

 

O autorze