„Otello” Verdiego z Wiener Staatsoper w ORF. W obsadzie Jonas Kaufmann, Ludovic Tézier i Rachel Willis-Sørensen

0

W austriackiej telewizji ORF będzie można obejrzeć jutro nagranie „Otella” Verdiego z Wiener Staatsoper. W spektaklach, które wystawiane były w Wiedniu na przełomie października i listopada, wystąpili Jonas Kaufmann, Ludovic Tézier, Bekhzod Davronov i Rachel Willis-Sørensen. Premiera przedstawienia w reżyserii Adriana Noble’a odbyła się w czerwcu 2019 roku. Orkiestrą dyryguje Alexander Soddy.

„Otello” to druga w tym roku produkcja z udziałem Jonasa Kaufmanna emitowana w ORF. W styczniu austriacka telewizja pokazała „Aidę” Verdiego, w której zaśpiewali również Anna Netrebko, Elīna Garanča i Luca Salsi.

Kaufmann powróci do Wiednia już w grudniu, gdy zaplanowany jest jego długo oczekiwany sceniczny debiut w roli Kalafa w „Turandot” Pucciniego (tenor do tej pory wziął jedynie udział w nagraniu tej opery). W tytułową rolę okrutnej księżniczki wcielać się będzie Asmik Grigorian. Spektakl reżyseruje Claus Guth, kojarzony przede wszystkim z „Cyganerii” Pucciniego w Opéra National de Paris, której akcję osadził w kosmosie.

„Turandot” w Wiedniu to mój najbliższy operowy wyjazd, którego już z niecierpliwością oczekuję! 🙂

O autorze