Operowe gwiazdy w Szczecinie

4

Wielbiciele opery mogą być zadowoleni z oferty Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie na najbliższe tygodnie.

Wczoraj zaśpiewał tam Jakub Józef Orliński, który wystąpił w koncertowej wersji „Orfeusza i Eurydyki” Glucka. Ten sam program artysta zaprezentuje dziś w Warszawie. Więcej na temat tego wydarzenia: Jakub Józef Orliński w koncertowej wersji „Orfeusza i Eurydyki” w Warszawie i Szczecinie (operalovers.pl)

15 lutego z recitalem wystąpi Artur Ruciński, który zaprezentuje pieśni Mieczysława Karłowicza oraz arie z oper Verdiego. To jedyna w tym sezonie okazja, by w Polsce posłuchać jednego z najlepszych barytonów naszych czasów. Ostatnio ze względów zdrowotnych artysta zmuszony był odwołać swój udział w przedstawieniach „Fedory” Giordana w Metropolitan Opera, gdzie jednak zaśpiewa w marcu w „Traviacie” Verdiego. W roli Giorgia Germonta wystąpi kolejno w Bayerische Staatsoper (Monachium) i Staatsoper Unter den Linden (Berlin). W Szczecinie przy fortepianie towarzyszyć mu będzie znakomita pianistka Anna Marchwińska.

17 marca odbędzie się gala operowa, w trakcie której zaśpiewa Joseph Calleja. Światowej sławy maltański tenor gościł już w Polsce w 2021 roku na zaproszenie organizatorów charytatywnego koncertu „Muzyka czyni cuda”. Obecnie wciela się w postać Don José w „Carmen” Bizeta w Opéra national de Paris, a jego kolejne angaże obejmują „Toskę” Pucciniego w Deutsche Oper Berlin, „Traviatę” Verdiego w Bayerische Staatsoper oraz debiut w tytułowej roli Parsifala w operze Wagnera na tegorocznym Festiwalu w Bayreuth.

O autorze