Nadine Sierra i Benjamin Bernheim w transmisji „Romea i Julii” Gounoda z Metropolitan Opera

2

Już w najbliższą sobotę 23 marca w wybranych kinach będzie można obejrzeć transmisję „Romea i Julii” Gounoda z Metropolitan Opera. W tytułową parę kochanków z szekspirowskiej tragedii wcielają się Nadine Sierra oraz Benjamin Bernheim.

Historia „Romea i Julii” inspirowała i do dziś inspiruje całe rzesze artystów, od malarzy, poetów, kompozytorów, po twórców oper i baletów. Dzieła operowe na jej podstawie stworzyli m.in. Vincenzo Bellini i właśnie Charles Gounod. Jego na wskroś francuska, czyli bardzo romantyczna i żarliwa wizja losów nieszczęśliwych kochanków, okraszona jest melodyjną, bogato instrumentalizowaną muzyką.

W aktualnym wznowieniu inscenizacji Bartletta Shera występują Nadine Sierra oraz Benjamin Bernheim. W obsadzie znaleźli się także: baryton Will Liverman oraz tenor Frederick Ballentine jako dwójka zaprzysięgłych wrogów, Merkucjo i Tybalt, mezzosopranistka Samantha Hankey jako szelmowski paź Stefan oraz bas-baryton Alfred Walker jako Ojciec Laurenty. Orkiestrę poprowadzi Yannick Nézet-Séguin.

Lista kin: Na żywo w kinach (nazywowkinach.pl)

O autorze