Łukasz Goliński debiutuje w roli Oresta w „Elektrze” Straussa w Royal Opera House

0

12 stycznia w Royal Opera House zaplanowana jest premiera „Elektry” Straussa. W spektaklu wystąpią m.in. Nina Stemme jako Elektra, Karita Mattila jako Klytämnestra, Sara Jakubiak w roli Chrysothemis oraz Łukasz Goliński debiutujący w partii Oresta.

Za reżyserię przedstawienia odpowiada Christof Loy, a kierownictwo muzyczne sprawuje Antonio Pappano. Jest to ostatnia premiera przygotowana przez Pappano pełniącego równocześnie funkcję dyrektora muzycznego teatru. Zmiana na tym stanowisku przewidziana jest na koniec sezonu 2023/24, kiedy to muzyczne stery w Royal Opera House przejmie Jakub Hrůša, natomiast Pappano rozpocznie pracę jako główny dyrygent London Symphony Orchestra.

„Elektra” wystawiana będzie w Londynie sześciokrotnie w terminie od 12 do 30 stycznia 2024 roku.

Łukasz Goliński występował dotychczas w w Royal Opera House w „Samsonie i Dalili” Saint-Saënsa oraz w „Cyganerii” Pucciniego. W tym sezonie artysta zaśpiewa jeszcze w „Traviacie” Verdiego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej i „Carmen” Bizeta w Opernhaus Zürich. W „Elektrze” ponownie wystąpi jesienią w Teatro San Carlo w Neapolu.

O autorze