Luciano Pavarotti otrzyma gwiazdę na Hollywood Walk of Fame

10

Do grona artystów, których gwiazdy znajdują się w Hollywood Walk of Fame, dołączy w sierpniu Luciano Pavarotii. Decyzja o pośmiertnym przyznaniu gwiazdy legendarnemu śpiewakowi operowemu zapadła już w 2020 roku, jednak ceremonie odsłonięcia były przez dłuższy czas zawieszone z powodu epidemii koronawirusa.

Tradycja umieszczania gwiazd na Hollywood Walk of Fame sięga 1960 roku. Odsłonięcie gwiazdy Luciano Pavarottiego w Hollywoodzkiej Alei Sławy upamiętniającej znane osobistości świata show-biznesu odbędzie się 24 sierpnia. Nazwisko Pavarottiego będzie 2730-tym z kolei widniejącym na różowo-brązowych gwiazdach osadzonych na chodniku wzdłuż Hollywood Boulevard. Transmisję z wydarzenia będzie można oglądać na stronie internetowej https://walkoffame.com/ (24.08, godz. 20.30 CEST).

Legendarny Maestro Pavarotti, którego głos wykracza poza pokolenia, zawsze będzie prezentem dla świata i legendą na wieczność. Jesteśmy dumni, że możemy uhonorować tę ikonę i dać możliwość fanom uczczenia jego pamięci, gdy odwiedzą jego gwiazdę w Hollywood Walk of Fame” – powiedziała  jedna z odpowiedzialnych za wybór osób do Alei Sław, Ana Martinez z Izby Handlu Hollywood.

Podczas ceremonii przemówienie wygłosi córka zmarłego w 2007 roku tenora Cristina Pavarotti. Imponującą karierę Pavarottiego wspominał będzie również James Conlon, dyrektor muzyczny Los Angeles Opera.

Uroczystość uzupełniać będzie szereg wydarzeń towarzyszących, w tym dwa pokazy audiowizualne z udziałem artysty: „Requiem” Verdiego nagrane w 1970 roku wraz z Rai Symphony Orchestra of Rome oraz recital Pavarottiego, który miał miejsce w 1983 roku w Teatro alla Scala. Słynnemu tenorowi towarzyszył wówczas pianista Leone Magiera.

O autorze