Krzysztof Urbański debiutuje w Bayerische Staatsoper

0

Bayerische Staatsoper zaprasza dziś na streaming koncertu, podczas którego orkiestrę Bayerisches Staatsorchester poprowadzi Krzysztof Urbański! To debiut Polaka na scenie monachijskiej opery, który mimo młodego wieku ma już pokaźny dorobek artystyczny.

Krzysztof Urbański ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Antoniego Wita w 2007 roku i tego samego roku jednogłośnie zdobył I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim podczas festiwalu Praska Wiosna. Od 2011 roku pełni funkcję dyrektora muzycznego Indianapolis Symphony Orchestra, a w 2015 roku objął funkcję pierwszego dyrygenta gościnnego NDR Sinfonieorchester. W latach 2010 – 2017 jako główny dyrygent i dyrektor artystyczny kierował Trondheim Symfoniorkester, z którą do tej pory kontynuuje współpracę w charakterze dyrygenta gościnnego. W trakcie swojej kariery zawodowej koncertował z takimi orkiestrami jak m.in. Münchner Philharmoniker, Berliner Philharmoniker, Staatskapelle Dresden, Gewandhausorchester Leipzig, London Symphony Orchestra, Orchestre de Paris, Chicago Symphony Orchestra, New York Philharmonic.

W programie dzisiejszego koncertu znajduje się uwertura Coriolan op. 62 Beethovena, cykl pieśni „Kindertotenlieder” Mahlera, który wykona Thomas Hampson oraz VII Symfonia  Antonína Dvořáka.

Bezpłatna transmisja zaplanowana jest na godz. 20.15 i będzie dostępna na platformie streamingowej Bayerische Staatsoper: https://www.staatsoper.de/en/staatsopertv/

O autorze