Krzysztof Bączyk powraca do Metropolitan Opera rolą Collina w „Cyganerii”

0

Krzysztof Bączyk zadebiutował w Metropolitan Opera wiosną tego roku jako Faraon w „Aidzie” Verdiego. Były to ostatnie przedstawienia monumentalnej inscenizacji Sonji Frisell z 1988 roku, która wkrótce zastąpiona zostanie przez nową produkcję.

W sezonie 2022/23 polski bas wystąpił również w Met jako Colline w „Cyganerii” Pucciniego, a obecnie wraca do tej roli w wielokrotnie wznawianym, legendarnym spektaklu Franca Zeffirellego. W najbliższych spektaklach śpiewają Stephen Costello, Anita Hartig, Heidi Stober, Alexey Markov i Rodion Pogossov. Orkiestrą dyryguje Carlo Rizzi.

„Cyganeria” w Met to spektakl, w którym występowało wielu polskich śpiewaków tj. Mariusz Kwiecień, Piotr Beczała, Aleksandra Kurzak czy Artur Ruciński.

Przedstawienia z udziałem Krzysztofa Bączyka zaplanowane są na 5, 10, 13, 17, 21, 25 listopada, 1 grudnia i 4, 8, 13 stycznia. W tym sezonie artysta pojawi się również m.in. w „Weselu Figara” Mozarta w Staatsoper Hamburg oraz w „Luizie Miller” Verdiego w Teatro di San Carlo.

O autorze