Jonas Kaufmann, Elīna Garanča i Ludovic Tézier w premierze online „Parsifala” Wagnera

0

W mediach pojawiły się informacje o nowym terminie premiery „Parsifala” Wagnera w Wiener Staatsoper, która została przełożona po wykryciu u jednego z członków zespołu zakażenia koronawirusem. Spektakl będzie nagrywany już w najbliższą niedzielę, 11 kwietnia. Data internetowej transmisji nie jest jeszcze znana.

W nowej produkcji przygotowywanej przez Kirilla Serebrennikova wystąpią artyści światowego formatu – Jonas Kaufmann w tytułowej roli, Ludovic Tézier jako Amfortas oraz Elīna Garanča debiutująca w roli Kundry. Trójka protagonistów występowała ostatnio wspólnie w „Don Carlosie” Verdiego zrealizowanym w 2017 roku przez Krzysztofa Warlikowskiego w Opéra national de Paris.

W obsadzie znajdują się również Georg Zeppenfield, Wolfgang Koch i Stefan Cerny. Orkiestrę poprowadzi Philippe Jordan.

„Parsifal” to nie pierwszy wiedeński spektakl online, którego termin jest przesuwany z powodu pojawienia się przypadków COVID-19 wśród zespołu. Podczas przygotowań do premiery „Carmen” Bizeta odbywającej się również bez udziału publiczności, zakażeniu uległ m.in. Charles Castronovo, który miał śpiewać partię Don José. Niedysponowanego amerykańskiego tenora z powodzeniem zastąpił wówczas Piotr Beczała.

O autorze