III Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów już w sierpniu w Lublinie!

3

Już po raz trzeci w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się
Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów – jedyne tak duże wydarzenie kulturalne we wschodniej Polsce poświęcone muzyce operowej i edukacji śpiewaków klasycznych oraz międzynarodowa profesjonalna platforma artystyczna działająca nieprzerwanie od 2017 roku.

W trwającym pięć dni konkursie (30.08. – 3.09.2022) wezmą udział młodzi śpiewacy wielu narodowości, którzy oceniani będą przez międzynarodowe jury (dyrektorów teatrów muzycznych, menedżerów ds. obsad i agentów operowych) pod przewodnictwem Ewy Vesin, śpiewaczki, dyrektora artystycznego marki Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów. W koncercie finałowym najlepsi uczestnicy wykonają program składający się arii operowych, a towarzyszyć im będzie niezawodna Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
pod dyrekcją Maestro Tadeusza Kozłowskiego. Będzie to jedno z największych wydarzeń muzyki klasycznej na Lubelszczyźnie w 2022 roku i jednocześnie inauguracja nowego sezonu artystycznego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Przesłuchania I i II etapu (z fortepianem) są otwarte dla publiczności – uczestnicy wykonają zróżnicowany stylistycznie program składający z arii z operowych, m.in. Wolfganga Amadeusa Mozarta, oraz pieśni lirycznej. Towarzyszyć im będą uznani pianiści konkursowi: Justyna Skoczek (Wrocław/Kraków), Olga Tsymbaluk (Kraków), Mischa Kozłowski (Warszawa) i Marcin Kozieł (Wiedeń). W programie wydarzenia znajdują się również imprezy towarzyszące: warsztaty wokalne, lekcje pokazowe oraz interaktywny wykład o sztuce operowej, który będzie tłumaczony na
potrzeby osób z niepełnosprawnością. Tegoroczna edycja imprezy to już dziesiąte wydarzenie pod marką Konkursu, która nieprzerwanie od 2017 roku organizuje – poza przesłuchaniami konkursowymi – warsztaty wokalne (Antonina Campi Opera Masterclass) i konferencje naukowe. Na wszystkie projekty zaprasza Centrum Spotkania Kultur w Lublinie wraz ze Stowarzyszeniem im. Richarda Straussa.

O autorze