Dmitri Hvorostovsky odwołuje wszystkie spektakle w tym sezonie

1

Dmitri Hvorostovsky poinformował za pośrednictwem strony internetowej i fanpage’a na Facebooku, że z powodu choroby zmuszony jest wycofać się ze wszystkich przewidzianych w najbliższej przyszłości spektakli operowych. Znakomity rosyjski baryton walczy ze zdiagnozowanym w 2015 roku guzem mózgu. W tym sezonie odwołane były juz jego występy w „Simonie Boccanegrze” oraz w ostatnim przedstawieniu „Traviaty” Giuseppe Verdiego w Wiener Staatsoper. Artysta w styczniu i lutym 2017 roku miał kreować rolę Hrabiego di Luna w „Trubadurze” Giuseppe Verdiego w Royal Opera House, a w marcu i kwietniu zaplanowany był jego udział jako odtwórcy tytułowej roli w „Eugeniuszu Onieginie” Piotra Czajkowskiego w The Metropolitan Opera.

Dyrekcja Royal Opera House zapowiedziała rychłe ogłoszenie nowej obsady, w przypadku The Metropolitan Opera na stronie internetowej teatru można już znaleźć informację, że w roli Oniegina wystąpią Mariusz Kwiecień (30.03, 3.04, 7.04) oraz Peter Mattei (12.04, 15.04, 18.04, 22.04). „Eugeniusz Oniegin” będzie transmitowany do kin na całym świecie w ramach cyklu „The Met: Live in HD” w dniu 22 kwietnia 2017 roku. Mariusz Kwiecień śpiewał partię Oniegina w The Metropolitan Opera w sezonie 2013 / 2014. W obsadzie spektaklu znaleźli się wtedy również Anna Netrebko (Tatiana) i Piotr Beczała jako Leński. Otwarcie sezonu na najważniejszej operowej scenie świata z udziałem dwóch Polaków przeszło do historii polskiej wokalistyki.

Dmitri Hvorostovsky zapewnił jednocześnie, że nadal planuje kontynuację swojej działalności koncertowej. Szczegółowy harmonogram występów: http://hvorostovsky.com/schedule/

O autorze