Antonina Campi Opera Masterclass
w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

0

Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów odbywa się co trzy lata w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Trzecia edycja wydarzenia miała miejsce we wrześniu 2022 roku, a poprzedziły je zorganizowane trzy lata wcześniej warsztaty wokalne dla młodych śpiewaków z Polski i zagranicy.

Pod koniec tegorocznych wakacji organizatorzy – Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i Stowarzyszenie im. Richarda Strauss ponownie zapraszają do Lublina na Antonina Campi Opera Masterclass 2023, które zakończy galowy koncert uczestników w Sali Operowej CSK (25-30 sierpnia).

Wokalne kursy poprowadzą w tym roku Carmen Stantoro – pianistka, coach wokalny, współpracująca z najlepszymi teatrami na świecie, m.in. Metropolitan Opera, Mariusz Kwiecień – światowej sławy baryton słynący nie tylko z pięknego głosu, ale również przejmujących interpretacji roli, realizujący się ostatnio w kształceniu młodych talentów oraz Ewa Vesin – dyrektorka artystyczna projektów realizowanych pod marką Antoniny Campi, znana sopranistka której głos można usłyszeć na takich europejskich scenach jak m.in. La Monnaie, Stuttgart Opera, Staatsoper Hamburg, Deutsche Oper am Rhein, Den Norske Opera, Teatro dell’Opera di Roma i Narodni Divadlo. Mistrzom na zajęciach jak zawsze towarzyszyć będą polscy pianiści-korepetytorzy: Olga Tsymbaluk, Mischa Kozłowski i Tomasz Pawłowski.

Najważniejszym wydarzeniem projektu będzie koncert finałowy w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (30 sierpnia godz. 18:00, wstęp bezpłatny – wejściówki do odbioru w kasie CSK).

O autorze