Anna Netrebko jako Manon Lescaut w transmisji z Wiener Staatsoper

0

8 listopada o godz. 19.00 Wiener Staatsoper będzie transmitować na żywo spektakl „Manon Lescaut” Pucciniego z Anną Netrebko w tytułowej roli. Przedstawienie będzie dostępne nieodpłatnie w serwisie stremingowym teatru przez trzy kolejne dni.

Opowieść o namiętnej i tragicznej miłości wyreżyserował w 2005 roku Robert Carsen. Jego inscenizacja była kilkakrotnie wznawiana, m.in. w 2016 roku (z Anną Netrebko) czy w roku 2022 (z Asmik Grigorian).

W tym sezonie w obsadzie znajdują się Anna Netrebko, Yusif Eyvazov, Davide Luciano, Evgeny Solodovnikov, Carlos Osuna. Orkiestrą dyryguje Jader Bignamini.

Anna Netrebko nie narzeka na brak propozycji zawodowych. We wrześniu śpiewała w „Makbecie” Verdiego w Staatsoper Unter den Linden, już w grudniu wystąpi w otwierającym sezon w Teatro alla Scala przedstawieniu „Don Carlo” Verdiego. W styczniu pojawi się w „Adrianie Lecouvreuv” Cilei w Opera national de Paris, a w lutym w koncertowej wersji „Trubadura” Verdiego w Eiffel Art Studios – Locomotive Hall. Kolejne miesiące to role Giocondy w operze Ponchiellego na na festiwalu Osterfestspiele Salzburg oraz w Teatro San Carlo oraz Turandot w Hessisches Staatstheater Wiesbaden oraz w Teatro alla Scala.

O autorze