Aleksandra Kurzak jako Liù w „Turandot” Pucciniego w transmisji z Metropolitan Opera w radiowej Dwójce

0

W sobotni wieczór radiowa Dwójka zaprasza na kolejną transmisję z Metropolitan Opera. Tym razem usłyszymy „Turandot” Pucciniego. W tytułowej roli wystąpi Elena Pankratova, a rolę Liù wykona Aleksandra Kurzak. Emisja rozpoczyna się o godzinie 17.00

W tym sezonie Aleksandra Kurzak śpiewa w Metropolitan Opera w dwóch produkcjach – „Madamie Butterfly” oraz „Turandot” Pucciniego. Artystka wystąpiła w sześciu spektaklach „Madamy Butterfly” w styczniu, a następnie zdecydowała się na dodatkowe pięć terminów w lutym i marcu zastępując Eleonorę Buratto.

„Turandot” w Met to monumentalna produkcja w reżyserii Franca Zeffirellego olśniewająca przepychem scenografii i kostiumów. W obsadzie transmitowanego spektaklu znajdują się Elena Pankratova (Turandot), SeokJong Baek (Calàf), Aleksandra Kurzak (Liù), Vitalij Kowaljow (Timur). Orkiestrą dyryguje debiutująca w tych przedstawieniach w Met Oksana Lyniv.

Aleksandra Kurzak jako Liù w „Turandot” Pucciniego, fot. Karen Almond / Met Opera

Aleksandra Kurzak kończy aktualne występy w Met 23 marca, a już od 4 kwietnia wcielać się będzie w główną rolę w „Tosce” Pucciniego w Staatsoper Unter den Linden. Kolejne angaże to m.in. koncerty w Operze Śląskiej w Bytomiu oraz Filharmonii Zielonogórskiej, „Tosca” w Operze Wrocławskiej oraz debiut w „Adrianie Lecouvreur” Cilei w Gran Teatre del Liceu w Barcelonie.

O autorze