Aleksandra Kurzak, Ewa Vesin i Krzysztof Warlikowski w nowym sezonie w Teatro dell’Opera di Roma

2

Teatro dell’Opera di Roma ogłosiła plany repertuarowe na nadchodzący sezon. Pierwszą, prezentowaną jesienią premierą (27 listopada) będą „Dialogi karmelitanek” Poulenca zrealizowane w koprodukcji z Teatro La Fenice. Spektakl wyreżyseruje Emma Dante, a za pulpitem dyrygenckim stanie Michele Mariotti, dyrektor muzyczny teatru. W obsadzie znajdują się Corinne Winters, Anna Caterina Antonacci, Ekaterina Gubanova, Jean-François Lapointe oraz Ewa Vesin jako Madame Lidoine. Transmisję premierowego przedstawienia będzie można obejrzeć w Rai Cultura, Rai5 oraz Rai Radio3.

Od 11 do 15 stycznia teatr przedstawi „Napój miłosny” Donizettiego, do udziału w którym zaproszono gwiazdy belcanta – w roli Adiny i Nemorina wystąpią Aleksandra Kurzak i John Osborn. Spektakl w reżyserii Ruggera Cappuccio miał swoją premierę w 2011 roku. Orkiestrą dyrygować będzie debiutujący w Rzymie Francesco Lanzillotta.

W maju odbędzie się premiera „Z domu umarłych” Janáčka. Przedstawienie w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego będzie przeniesione z londyńskiej Royal Opera House, w której wystawiane było w 2018 roku. Polski reżyser doceniony został za tą produkcję statuetką International Opera Awards, nazywaną często „operowym Oscarem”. „Z domu umarłych” będzie pierwszą produkcją Warlikowskiego wystawioną we Włoszech. W 2021 roku artysta uhonorowany został Złotym Lwem za całokształt twórczości w dziedzinie teatru podczas 49. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w Wenecji (Biennale di Venezia).

O autorze