Aleksander Teliga, Ania Jeruć, Agnieszka Zwierko i Iwona Sobotka w transmisji z Madrytu

3

Bezprecedensowe wydarzenie w historii muzyki. 17 marca o godzinie 19.30 Teatro Real jako pierwszy teatr operowy na świecie zaprezentuje w metaverse spektakl na żywo.

Metaverse to zestaw wirtualnych przestrzeni, które można eksplorować z ludźmi, nieprzebywającymi fizycznie w tym samym miejscu. Aby dołączyć do widowni, która obejrzy dziś „Nos” Szostakowicza, należy wejść na stronę Uttopion. Odtwarzanie nie wiąże się z żadnymi opłatami. Posługując się swoim awatarem, można wirtualnie przenieść się do “Royal Meta-Theatre”, który jest trójwymiarową repliką madryckiego teatru, istniejącą w hiszpańskim metaverse.

Prezentowany w Teatro Real „Nos” Szostakowicza to koprodukcja z Royal Opera House i Komische Oper Berlin. Przedstawienie wyreżyserował Barrie Kosky, znany warszawskiej publiczności z cieszącej się ogromną popularnością inscenizacji „Czarodziejskiego fletu” Mozarta w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

W spektaklu występuje cała plejada związanych z Polską znakomitych artystów: Aleksander Teliga, Ania Jeruć, Agnieszka Zwierko i Iwona Sobotka. Orkiestrę poprowadzi Mark Wigglesworth.

„Nos” można również oglądać na platformie streamingowej MyOperaPlayer, jednak transmisja dostępna jest jedynie dla subskrybentów.

O autorze