Alekandra Kurzak i Roberto Alagna w „Adrianie Lecouvreur” Cilei w Barcelonie

0

Jednym z najbardziej wyczekiwanych spektakli w Europie w tym sezonie jest „Adriana Lecouvreur” Cilei prezentowana przez Gran Teatre del Liceu. Teatr skompletował ekscytujący skład solistów, tj. m.in. Jonas Kaufmann, Sonya Yoncheva, Eleonora Buratto oraz dawno niewidziana na scenie Anita Rachvelishvili.

Mimo że zarówno Kaufmann, Buratto jak i Rachvelishvili nie pojawią się finalnie w Barcelonie, do obsady udało się zaprosić równie wspaniałych śpiewaków, takich jak Roberto Alagna, Aleksandra Kurzak, Clementine Margaine i Daniela Barcellona.

Zmiany w obsadzie:

  • Jonas Kaufmann zrezygnował z udziału w produkcji z powodów niezależnych od teatru, a w roli Maurizia zastąpi go Roberto Alagna (17, 20, 26 czerwca), który miał już okazję wcielać się w tą rolę w Barcelonie w sezonie 2011/12. 16, 19, 22 i 29 czerwca zaśpiewa Freddie de Tommaso;
  • Eleonora Buratto zrezygnowała z udziału w produkcji, gdyż zdecydowała, że na śpiewanie partii Adriany Lecouvreur jest jeszcze dla niej za wcześnie. 17 i 20 czerwca wystąpi Aleksandra Kurzak, debiutując w roli Adriany, a 29 czerwca zaśpiewa Valeria Sepe;
  • Anita Rachvelishvili zrezygnowała z udziału w produkcji z powodów artystycznych. 16, 19, 22 i 26 czerwca zobaczymy Danielę Barcellonę, a 17, 20 i 29 czerwca Clementine Margaine, która zadebiutuje wcześniej w Paryżu jako księżna de Bouillon.

Spektakl w reżyserii Davida McVicara wystawiany jest nie tylko w Barcelonie, ale również w Londynie, Paryżu, Wiedniu i San Francisco. Orkiestrą i chórem Gran Teatre del Liceu dyryguje Patrick Summers.

Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna aktualnie występują w „Rycerskości wieśniaczej” Mascagniego w Royal Opera House w Londynie. Na początku przyszłego roku Aleksandra powraca na scenę Metropolitan Opera w roli Madamy Butterfly oraz Liu w operach Pucciniego („Madama Butterfly”, „Turandot”), natomiast Roberto wcielać się będzie w Met w rolę Kalafa w „Turandot” w kwietniu 2024 roku.

O autorze