Agnieszka Rehlis jako Ulryka w „Balu maskowym” Verdiego w transmisji medici.tv z Palau de les Arts Reina Sofia w Walencji

0

Medici.tv zapowiada transmisję „Balu maskowego” Verdiego z Walencji z udziałem Agnieszki Rehlis w roli Ulryki. W międzynarodowej obsadzie solistów znajdują się Francesco Meli (Riccardo), Anna Pirozzi (Amelia), Franco Vassallo (Renato) i Marina Monzó (Oscar). Streaming zaplanowany jest na 25 kwietnia, godz. 19.30.

Przedstawienie wyreżyseruje Rafael R. Villalobos, a orkiestrę poprowadzi Antonino Fogliani. Spektakl wystawiany będzie w Palau de les Arts Reina Sofia w terminie od 21 kwietnia do 5 maja.

Agnieszka Rehlis występowała ostatnio w „Giocondzie” Ponchiellego na Osterfespiele Salzburg oraz zaśpiewała w „Requiem” Verdiego w Opernhaus Zürich. Do Zurychu powróci właśnie w roli Ulryki w „Balu maskowym” Verdiego w grudniu tego roku.

W Polsce artystkę można zobaczyć w najbliższych miesiącach w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej – 13 maja w koncercie z okazji 20. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej, 25 maja w kolejnym w tym sezonie spektaklu „Aidy” Verdiego oraz 25 sierpnia w trakcie koncertowego wykonania „Strasznego dworu” Moniuszki w ramach jubileuszowej 20. edycji Festiwalu Chopin i jego Europa.

Libretto „Balu maskowego” Verdiego oparte jest na historycznych wydarzeniach, które rozegrały się w 1792 roku. Zamach na życie króla Szwecji Gustawa III dokonany przez spiskowców w trakcie maskarady w operze sztokholmskiej odbił się szerokim echem na całym świecie. Dzieło prezentuje tragiczny ciąg wydarzeń prowadzących do tego, że najbliższy przyjaciel i powiernik staje się zaprzysięgłym wrogiem oraz zabójcą, jest także opowieścią o miłości, która nie może znaleźć spełnienia.

O autorze