Z Metropolitan Opera do Warszawy. Aleksandra Olczyk jako Królowa Nocy w Teatrze-Wielkim Operze Narodowej i Polskiej Operze Królewskiej

4

Aleksandra Olczyk od kilku lat podbija światowe sceny rolą mozartowskiej Królowej Nocy. Tylko w tym sezonie artystka wystąpiła w „Czarodziejskim flecie” w Semperoper Dresden, Oper Frankfurt, Royal Opera House oraz Metropolitan Opera. W lutym wraca do Polski, by po raz kolejny zaśpiewać na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej i Polskiej Opery Królewskiej.

Spektakle „Czarodziejskiego fletu” z udziałem Aleksandry Olczyk są zaplanowane 3, 5, 11 lutego i 27, 30 maja w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej oraz 4 lutego w Polskiej Operze Królewskiej.

Pod koniec lutego sopranistka miała zadebiutować na deskach Opery Wrocławskiej w roli Léïli w „Poławiaczach pereł” Bizeta, lecz w jej miejsce w obsadzie pojawiło się nazwisko Hanny Sosnowskiej-Bill. Warszawscy wielbiciele sopranistki będą mieli za to okazję posłuchać jej jeszcze w kwietniu, gdy Filharmonia Narodowa zaprezentuje oratorium „Carmina burana” Carla Orffa.

O autorze