„Trubadur” Verdiego z Royal Opera House w Multikinie

0

Już dziś w sieci kin Multikino można obejrzeć „Trubadura” Verdiego wystawianego aktualnie w Royal Opera House. Energetyzujący spektakl Adele Thomas osadza opowieść Verdiego w inspirowanym estetyką Hieronima Boscha uniwersum średniowiecznych przesądów.

Przedstawienie miało swoją premierę w Londynie na początku czerwca, a rok temu prezentowane było w Zurychu, gdzie zaśpiewali m.in. debiutujący w roli Manrica Piotr Beczała oraz Agnieszka Rehlis jako Azucena.

Obsada spektaklu w Royal Opera House znacznie różni się od pierwotnie planowanej. Jako Leonora i Manrico wystąpić mieli Anna Netrebko i Yusif Eyvazov, jednak po inwazji Rosji na Ukrainę dyrekcja teatru zdecydowała się na rozwiązanie kontraktu z rosyjską divą. W geście solidarności ze swoją małżonką, Eyvazov sam zrezygnował z występów. Finalnie w trakcie premiery zaśpiewali Marina Rebeka, Riccardo Massi, Ludovic Tézier i Jamie Barton. W transmitowanym do kin przedstawieniu w rolę Leonory wciela się Rachel Willis-Sørensen, która zastąpiła chorą wówczas na COVID-19 Marinę Rebekę. Orkiestrę Royal Opera House prowadzi Antonio Pappano.

O autorze