Tadeusz Szlenkier jako Parsifal w Norymberdze

0

W niemieckich teatrach operowych tradycją jest wystawianie w trakcie Wielkanocy „Parsifala” Wagnera. W ostatnia niedzielę premierową produkcję tego dzieła zaprezentowała Staatstheater Nürnberg. W tytułowej roli wystąpił Tadeusz Szlenkier, do 2023 roku będący członkiem zespołu teatru.

Przedstawienie w reżyserii Davida Hermanna będzie grane w Norymberdze do 20 maja. W obsadzie znajdują się również Jochen Kupfer (Amfortas), Nicolai Karnolsky (Titurel), Patrick Zielke (Gurnemanz), Wonyong Kang (Klingsor), Anna Gabler (Kundry), a kierownictwo muzyczne sprawuje Roland Böer.

W ubiegłym roku Szlenkier zadebiutował w Staatstheater Nürnberg jako Lohengin. Na deskach tego teatru śpiewał również m.in. w „Trubadurze” Verdiego, „Demonie” Rubinsteina czy „Manon” Masseneta. Tenor często współpracuje z Teatrem Wielkim – Operą Narodową, gdzie można było go zobaczyć m.in. w „Traviacie” Verdiego, „Madamie Butterfly” Pucciniego, „Tosce” Pucciniego czy „Mocy przeznaczenia” Verdiego. W czerwcu artysta zaśpiewa w „Rycerskości wieśniaczej” Mascagniego / „Pajacach” Leoncavalla w Opéra de Toulon, a w sierpniu wcielać się będzie w Cavaradossiego w „Tosce” Pucciniego w Ópera Nacional de Chile.

O autorze