Szymon Mechliński – dwa festiwalowe koncerty w Warszawie

2

Szymon Mechliński, laureat drugiej nagrody w kategorii głosów męskich w zakończonym niedawno Konkursie Moniuszkowskim, zaśpiewa dziś na rozpoczęcie 22. edycji festiwalu „Ogrody muzyczne”. Artysta występuje aktualnie w roli Lescaut w „Manon” Messeneta w Operze Wrocławskiej, a w Warszawie da koncert złożony z arii Stanisława Moniuszki, Charlesa Gounoda, Zygmunta Noskowskiego czy Władysława Żeleńskiego. Młodemu barytonowi na scenie towarzyszyć będą Magdalena Stefaniak (sopran) i Aleksander Teliga (fortepian) oraz warszawska orkiestra smyczkowa Sinfonia Viva pod batutą Tomasza Radziwonowicza. Koncert odbędzie się w Pawilonie Koncertowym Sinfonii Varsovii na ul. Grochowskiej 272 w Warszawie.

Kolejnym warszawskim występem Mechlińskiego będzie koncert w ramach V Festiwalu Polskiej Opery Królewskiej, który odbędzie się 7 lipca na Zamku Królewskim w Warszawie. Solista wraz z pianistą Michałem Bielem wykonają przepiękne dzieła, którym warto przywrócić należne miejsce na współczesnych afiszach (m.in. utwory Henryka Jareckiego, Franciszka Mireckiego, Zygmunta Noskowskiego, Karola Kurpińskiego).

Wciąż wiele jest polskiej muzyki niesłusznie zapomnianej, a przez to zbyt rzadko wykonywanej. Szymon Mechliński od kilku lat prowadzi działania mające na celu przywrócenie estradom dawno niesłyszanych dzieł i ocalenie od zapomnienia nazwisk osób, które przez dziesięciolecia budowały polską tradycję operową.

O autorze