Sonya Yoncheva i Vittorio Grigolo w „Traviacie” z Arena di Verona w kinach

0

6 lutego w sieci kin Cinema City prezentowana będzie „Traviata” Verdiego z Festiwalu Arena di Verona. W rolach głównych występują Sonya Yoncheva, Vittorio Grigolo i George Petean.

Arena di Verona to największy letni festiwal operowy organizowany na świeżym powietrzu. Wydarzenie odbywa się każdego lata od 1913 roku, z przerwami na okres dwóch wojen światowych oraz pandemię koronawirusa w roku 2020.

Przedstawienie nagrane zostało w roku 2021, gdy nadal obowiązywały obostrzenia sanitarne polegające m.in. na zmniejszeniu obłożenia amfiteatru. Tego lata zrezygnowano z kosztownych dekoracji i nie wystawiono inscenizacji Franca Zeffirellego, a za element scenografii służyła ściana składająca się z ekranów multimedialnych, wykorzystywanych do prezentowania projekcji video. Można było znaleźć wśród nich dzieła sztuki pochodzące z Galerii Uffizi we Florencji czy też wizualizacje pokazujące zmieniające się pory roku w ustronnej willi pod miastem, w której mieszkają Violetta i Alfredo. Przygotowana specjalnie na tą edycję festiwalu produkcja przenosi widza w czasy upamiętniające setną rocznicę Rewolucji Francuskiej wystawy światowej, która odbyła się w Paryżu w 1889 roku. By zademonstrować geniusz inżynierii i potęgę francuskiego przemysłu, specjalnie na to wydarzenie wzniesiono wówczas wieżę Eiffla, stanowiącą dzisiaj niekwestionowany symbol miasta. 

Orkiestrą dyryguje Francesco Ivan Ciampa. Powtórka spektaklu zaplanowana jest na 11 lutego.

O autorze