Pretty Yende i Michael Fabiano na Sylwestra w Warszawie

0

31 grudnia Teatr Wielki – Opera Narodowa będzie gościć światowej klasy solistów. Dla publiczności, która chce przywitać Nowy Rok dźwiękami najpiękniejszych arii i duetów zaśpiewają sopran Pretty Yende oraz tenor Michael Fabiano.

W programie wieczoru znajdują się fragmenty oper „Manon” Masseneta, „Otella” Verdiego, „Dziewczyny z Zachodu” Pucciniego, „Jaskółki” Pucciniego, „Romeo i Julii” Gounoda, „Luisa Miller” Verdiego, „Pajaców” Leoncavalla, „Eugeniusza Oniegina” Czajkowskiego.

Pretty Yende wystąpi w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej po raz drugi. W czerwcu 2022 roku zaśpiewała razem z Arturem Rucińskim w koncercie z okazji 20-lecia jubileuszu debiutu barytona na scenie Opery Narodowej. Na początku września artystka była zaproszona z kolei przez Teatr Wielki w Łodzi, gdzie wystąpiła w koncercie inauguracyjnym nowy sezon artystyczny.

Pochodząca z RPA sopranistka aktualnie śpiewa w „Rigoletcie” Verdiego w Royal Opera House, a w grudniu wystąpi w „Opowieściach Hoffmanna” Offenbacha w Opéra Bastille oraz w koncercie organizowanym z okazji setnej rocznicy urodzin Marii Callas. W styczniu zaśpiewa w „Traviacie” Verdiego w Staatsoper Unter den Linden, a w lutym pojawi się na scenie Bayerische Staatsoper, gdzie wcielać się będzie w rolę Adiny w „Napoju miłosnym” Donizettiego. Wiosną wystąpi również w „Juliuszu Cezarze” Händla w Oper Frankfurt oraz „Marii Stuardzie” Donizettiego w Teatro di San Carlo. W kalendarzu artystki znajduje się również kilka koncertów.

Michael Fabiano na warszawskiej scenie zaśpiewa po raz pierwszy. Amerykański tenor przygotowuje się obecnie do występów w „Turandot” Pucciniego w Gran Teatre del Liceu, a w styczniu zaśpiewa w „Carmen” Bizeta w Wiener Staatsoper. Jego kolejne kontrakty w tym sezonie to „Tosca” Pucciniego w Staatsoper Unter den Linden, „Carmen” Bizeta w Metropolitan Opera i „Madama Butterfly” Pucciniego w Teatro Real.

O autorze