Piotr Buszewski zaśpiewa w „Rigoletcie” Verdiego oraz premierze „Kawalera srebrnej róży” Straussa w Oper Leipzig

0

Piotr Buszewski wystąpi wiosną w Oper Leipzig, gdzie zaśpiewa partię księcia w „Rigoletcie” Verdiego oraz Śpiewaka w „Kawalerze srebrnej róży” Straussa.

Spektakle „Rigoletta” rozpoczynają się już 15 marca. Przedstawienie w reżyserii Anthony’ego Pilavachi miało swoją premierę w 2012 roku. Reżyser zyskał uznanie niemieckiej opinii publicznej przygotowując wcześniej inscenizację „Pierścienia Nibelunga” w Lubece.

Piotr Buszewski zadebiutował w roli księcia w „Rigoletcie” w 2018 roku na Wolf Trap Festival w Stanach Zjednoczonych, zaprezentował się również w tej roli w Staatsoper Hamburg (2022). Przedstawienia z udziałem polskiego tenora zaplanowane są na 15 marca, 1, 7, 14 kwietnia i 10 maja.

Równolegle do występów w operze Verdiego, Buszewski wystąpi jako Śpiewak w premierowej produkcji „Kawalera srebrnej róży” Straussa przygotowywanej przez Michaela Schulza. Kierownictwo muzyczne nad spektaklem sprawuje Christoph Gedschold, dyrektor muzyczny lipskiej opery. Premiera odbędzie się 30 marca, a kolejne terminy to 6, 13 kwietnia, 4, 12 maja. Niemiecka publiczność miała już okazję podziwiać Buszewskiego jako Śpiewaka w „Kawalerze srebrnej róży” w berlińskiej Staatsoper Unter den Linden (2022).

Po występach w Lipsku, w tym sezonie artysta zaśpiewa jeszcze w Teatro dell’Opera di Roma, gdzie wcielać się będzie w rolę Cassia w „Otellu” Verdiego.

Buszewski dołączył ostatnio do renomowanej agencji Askonas Holt. W przyszłym sezonie już po raz trzeci wystąpi w nowojorskiej Metropolitan Opera, tym razem w transmitowanym do kin na całym świecie premierowym przedstawieniu „Salome” w reżyserii Clausa Gutha. Orkiestrę poprowadzi Yannick Nézet-Séguin.

O autorze