Piotr Buszewski powraca do Metropolitan Opera jako Tamino w „Czarodziejskim flecie” Mozarta

0

8 grudnia w Metropolitan Opera rozpoczynają się spektakle „Czarodziejskiego fletu” Mozarta z udziałem Piotra Buszewskiego w roli Tamina. Polski tenor zadebiutował w Met w styczniu tego roku jako Kawaler de la Force w „Dialogach karmelitanek” Poulenca.

Baśniowy „Czarodziejski flet” w reżyserii Julie Taymor był pierwszym spektaklem transmitowanym do kin przez Metropolitan Opera. Jest to śpiewane po angielsku, dwugodzinne przedstawienie familijne z barwnymi kostiumami, bajkowym librettem, akcentami komediowymi i wielkimi animowanymi lalkami, poruszanymi m.in. za pomocą powietrza.

W obsadzie arcydzieła Mozarta znaleźli się Janai Brugger / Liv Redpath (Pamina), Kathryn Lewek / Jeni Houser (Królowa Nocy), Piotr Buszewski / Joshua Blue (Tamino), Rolando Villazón / Alexander Birch Elliott (Papageno), Brindley Sherratt / James Creswell (Sarastro), Brenton Ryan / Thomas Capobianco (Monostatos). Orkiestrą dyrygują Patrick Furrer i Gareth Morrell.

Spektakle z udziałem Piotra Buszewskiego zaplanowane są na 8, 10, 13, 16, 20, 22, 26, 28, 30 grudnia.

Buszewski w lutym wystąpi w „Traviacie” Verdiego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, a następnie w „Kawalerze srebrnej róży” Straussa oraz „Rigoletcie” Verdiego w Oper Leipzig. W maju i czerwcu zaśpiewa partię Cassia w „Otellu” Verdiego w Teatro dell’Opera di Roma.

O autorze