Pierwszy Koncert Chopinowski online już w niedzielę

0

Słynne Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich po raz pierwszy w swej historii nie odbędą się w tradycyjnej formie, przy pomniku kompozytora. Z powodu epidemii koronawirusa wydarzenie zostało przeniesione do Internetu, a wszystkie koncerty odbywać się będą bez udziału publiczności

Recitale pianistów transmitowane będą w każdą niedzielę o godz. 12.00 na stronie internetowej Łazienek Królewskich oraz na Facebooku i YouTube Koncertów Chopinowskich.

17 maja sezon zainauguruje występ Karola Radziwonowicza, wybitnego pianisty, od lat występującego w najważniejszych salach koncertowych świata, z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami. W kolejne niedziele wystąpią m.in. Aleksandra Świgut, Bronisława Kawalla, Piotr Pawlak, Maria Gabryś-Heyke, Joanna Ławrynowicz i Jacek Kortus.

Koncerty są rejestrowane w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich. Starannie dobrany repertuar, piękne stanisławowskie wnętrza i ich niepowtarzalna akustyka będą dodatkowymi atutami tych wyjątkowych wydarzeń.

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich są jedną z najstarszych imprez muzycznych stolicy i jej kulturalną wizytówką. Po raz pierwszy plenerowe recitale zorganizowano w 1959 r. Na przestrzeni lat koncerty były modyfikowane, ostatecznie przyjmując formułę klasycznych recitali, odbywających się pod pomnikiem Fryderyka Chopina. Cykl koncertowy finansowany jest ze środków m.st. Warszawy.

O autorze