Opera Wrocławska zaprasza na otwartą próbę na świeżym powietrzu

0

Chór, balet oraz soliści związani z Operą Wrocławską w najbliższy piątek już po raz drugi wyjdą przed gmach opery, by zaprezentować się mieszkańcom miasta i zachęcić ich do odwiedzenia teatru w nadchodzącym sezonie artystycznym. Zaśpiewają Aleksander Zuchowicz, Hanna Sosnowska, Barbara Bagińska, Łukasz Rosiak, Dorota Dutkowska, Jadwiga Postrożna i Tomasz Rudnicki.

Ostatnia próba plenerowa spotkała się z wielkim zainteresowaniem publiczności. Rodziny z dziećmi przystawały, by oglądać jak balet ćwiczy wybrane sceny z Giselle, a Chór śpiewa fragmenty m.in. z Halki.

­–  Próby na świeżym powietrzu, w obecnych warunkach wielu obostrzeń sanitarnych, pozwalają artystom na żywy kontakt z publicznością ­– mówi Halina Ołdakowska, dyrektor Opery Wrocławskiej. ­– Krótkimi występami przed budynkiem Opery przy ulicy Świdnickiej pragniemy pokazać, że bardzo intensywnie pracujemy nad przygotowaniem nowego programu. Chcemy także zaznaczyć, że po prostu tęsknimy za naszą wspaniałą widownią, którą, mam nadzieję, już niedługo będziemy gościć w Teatrze – dodaje Ołdakowska.

Najbliższa otwarta próba już w piątek, 11 września o godz. 17:15 przed Operą Wrocławską.

O autorze