Olga Pasiecznik, Janusz Wawrowski i Karol Kozłowski wystąpią w koncercie Fundacji Partnerstwo w Muzyce

4

Tuż przed świętami, 22 grudnia o godz. 19.00 odbędzie się koncert organizowany wspólnie przez Fundację Partnerstwo w Muzyce i Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Wystąpią utytułowani soliści – Olga Pasiecznik (sopran), Janusz Wawrowski (skrzypce) i Karol Kozłowski (tenor). Na scenie pojawią się również muzycy reprezentujący Fundację – Marianna Sikorska (wilonczela) oraz Mischa Kozłowski (fortepian).

Wydarzenie odbędzie się w Sali Koncertowej UMFC przy ul. Okólnik 2 w Warszawie – wstęp wolny.

W programie koncertu znajdują się dzieła Chopina, Szymanowskiego, Bacewicz, Saint-Saënsa, Tostiego i Piazzolli. Zabrzmią również pieśni ukraińskiego twórcy Viktora Kosenki oraz „Miłosny uścisk” Wojciecha Chałupki – kompozycja wielokrotnie nagradzanego kompozytora-saksofonisty, studenta UMFC. Światowa prapremiera tego ostatniego utworu – pieśni oryginalnie napisanej na głos żeński i fortepian do słów Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej – miała miejsce w ubiegłym roku na Festiwalu “Muzyczne Przestrzenie” w Koninie. Podczas koncertu 22 grudnia „Miłosny uścisk” zabrzmi w nowej, premierowej odsłonie – w wersji na wiolonczelę i fortepian, będącej owocem współpracy młodego twórcy z Fundacją.

Wydarzenie symbolicznie wznowi działalność Fundacji Partnerstwo w Muzyce, założonej w 2010 roku przez troje wybitnych artystów i wieloletnich profesorów UMFC – Jerzego Marchwińskiego, Maję Nosowską i Macieja Piotrowskiego. Koncert dedykowany jest tym trzem postaciom, które za misję Fundacji obrały szerzenie idei muzycznego partnerstwa. Po przekazaniu sterów Fundacji tuż przed wybuchem pandemii COVID-19 w ręce dr. Mischy Kozłowskiego, absolwenta i obecnie również wykładowcy UMFC, nowy zarząd Fundacji rozwija pierwotny koncept założycieli w kierunku wielopoziomowej współpracy różnorodnych społeczności i instytucji. Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej w ubiegłym roku Fundacja zorganizowała we współpracy z Allegro Charytatywni i Nowym Światem Muzyki koncert-aukcję „Pomoc artystom operowym”, który stanowił prolog obecnych działań. 

Mając na względzie szczególny i trudny czas w związku z agresją zbrojną Rosji na Ukrainę Fundacja Partnerstwo w Muzyce pragnie okazać solidarność i wsparcie narodowi ukraińskiemu, przyłączając się do akcji “Solidarni z Ukrainą” organizowanej przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie we współpracy z Polską Akcją Humanitarną. Podczas koncertu będzie możliwość składania datków do puszek PAHu, a przez cały czas trwania akcji istnieje możliwość dokonywania wpłat do wirtualnej skarbonki, znajdującej się pod następującym linkiem: https://www.siepomaga.pl/umfc

O autorze