Mikołaj Zalasiński, Karina Skrzeszewska i Rafał Siwek w transmisji „Nabucco” z Opery Wrocławskiej

0

W Operze Wrocławskiej trwają przygotowania do kolejnego spektaklu online. Tym razem propozycją teatru na sobotni wieczór jest „Nabucco” – efektowna, zwłaszcza w monumentalnych scenach zbiorowych opera Verdiego, która przyniosła kompozytorowi sławę i sukces.

Prezentowany spektakl jest przeniesieniem superwidowiska z maja 2018 roku w reżyserii Krystiana Lady, a jego adaptacji scenicznej dokonał reżyser młodego pokolenia Cezary Iber. Do współpracy udało się zaprosić również znakomitych solistów – w tytułowej roli wystąpi Mikołaj Zalasiński, partię Izmaela zaśpiewa Łukasz Załęski, a jako Zaccarię zobaczymy Rafała Siwka. Partię Abigaille zaśpiewa Karina Skrzeszewska, a Fenenę – Katarzyna Haras. Solistów, chór i orkiestrę poprowadzi Bassem Akiki, dyrektor muzyczny Opery Wrocławskiej.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych realizacji i tym razem Opera Wrocławska zaprezentuje spektakl w technologicznie nowoczesnej odsłonie. Widzowie będą mieli możliwość skorzystania z wielokamerowego podglądu na żywo – multicam, dzięki któremu można śledzić pracę dyrygenta, inspicjenta i wybranych instrumentalistów. Wirtualna widownia będzie mogła również podziwiać wnętrze teatru z perspektywy drona, co z pewnością przyciągnie uwagę widzów i zwiększy dynamikę transmisji.

Live-streaming „Nabucco” Giuseppe Verdiego odbędzie się w sobotę, 6 lutego o godz. 19.00. Dostęp do spektaklu można wykupić na stronie https://live.opera.wroclaw.pl/. Koszt biletu to 20 zł.

O autorze