Marcelina Beucher i Andrzej Lampert w transmisji „Traviaty” ze Szczecina

0

W sobotę i niedzielę (19 i 20 grudnia) Opera na Zamku w Szczecinie udostępni w Internecie nagranie „Traviaty” Verdiego. Premierowy spektakl z 2016 roku w reżyserii Michała Znanieckiego, pod kierownictwem muzycznym Vladimira Kiradjieva, będzie można obejrzeć już od północy na stronie internetowej Opery na Zamku. Cena biletu na transmisję online wynosi 10 zł.

Dzieje kurtyzany Violetty, znajdującej po raz pierwszy w życiu prawdziwą miłość i odtrąconej, a jednocześnie śmiertelnie chorej, poruszają publiczność operową od ponad półtora stulecia.

Szczecińska realizacja „Traviaty” przenosi widza w świat współczesnego blichtru, gdzie jak w lustrze odbija się rozpaczliwa pustka uczuciowa dzisiejszych ludzi. Tropem takich filmów jak „Diabeł ubiera się u Prady” czy „Prêt-à-porter”Altmana Michał Znaniecki buduje otoczenie Violetty jak wielki pokaz mody Vogue’a, gdzie emocje są mniej ważne niż nowe trendy i relacje biznesowe. Wśród bogatych wnętrz paryskiego hotelu, wśród przyjęć i czerwonych dywanów, wśród spektakularnych kostiumów „haute couture” Violetta pokaże znowu swoje współczesne oblicze i stanie się symbolem krytyki dzisiejszych relacji międzyludzkich.

W tytułowej roli zobaczymy znakomitą Marcelinę Beucher, a jako Alfredo Germont wystąpi jeden z najlepszych polskich tenorów – Andrzej Lampert. W rolę Giorgia Germonta wcieli się Leszek Skrla, a partię Flory zaśpiewa Gosha Kowalinska.

O autorze