Lisette Oropesa jako Amina w „Lunatyczce” Belliniego w transmisji z Rzymu

0

10 maja o godz. 19.00 platforma streamingowa OperaVision udostępni nagranie „Lunatyczki” Belliniego z Teatro dell’Opera di Roma. W partii Aminy zadebiutowała Lisette Oropesa, a jako Elvino i hrabia Rodolfo występują John Osborn i Roberto Tagliavini.

„Lunatyczka” to jedna z najpiękniejszych oper bel canta, która swoją prapremierę miała w 1831 roku w mediolańskim Teatro Carcano. Libretto opowiada o tym, jak szczęśliwie zakochana Amina w lunatycznym śnie odwiedza pokój innego mężczyzny. Dziewczyna zapewnia o swojej niewinności, jednak podejrzewający ją o niewierność narzeczony zrywa zaręczyny. Elvin planuje ożenić się z inną, jednak dostrzega śpiącą Aminę wychodzącą z okna młyna. Chłopak rozumie, że błędnie osądził narzeczoną i cała historia zmierza ku szczęśliwemu finałowi.

Opera urzeka przede wszystkim melodyjną subtelną muzyką. Partię Aminy śpiewały m.in. Marcelina Sembrich-Kochańska i Maria Callas.

Spektakl prezentowany w Teatro dell’Opera di Roma zrealizowali Jean-Philippe Clarac & Olivier Deloeuil “LE LAB”. „Lunatyczka” wystawiana była w tym sezonie od 9 do 17 kwietnia.

Przedstawienie będzie można obejrzeć online w terminie do 10 listopada 2024 roku.

Obsada:

Amina – Lisette Oropesa
Elvino – John Osborn
hrabia Rodolfo – Roberto Tagliavini
Teresa – Monica Bacelli
Lisa – Francesca Benitez
Alessio – Mattia Rossi
Notariusz – Giordano Massaro
Dyrygent – Francesco Lanzillotta

O autorze