Piotr Beczała i Adam Palka wystąpią w „Fauście” w Wiener Staatsoper

1

W ciągu najbliższych dwóch tygodni na afisz Wiener Staatsoper powraca „Faust” Gounoda. W tytułowej roli zobaczymy Piotra Beczałę, a jako Mefistofeles zaprezentuje się Adam Palka.

Premiera spektaklu w reżyserii Franka Castorfa odbyła się w Wiedniu trzy lata temu, wcześniej przedstawienie wystawiane było w Stuttgarcie. W obsadzie znajdziemy również takie nazwiska jak Nicole Car, Stefan Astakhov, Jusung Gabriel Park, Patricia Nolz i Monika Bohinec. Za pulpitem dyrygenckim stanie Bertrand de Billy.

Piotr Beczała ostatnio wcielał się w rolę doktora Fausta w 2018 roku w Teatro Real. Wcześniej śpiewał tą partię m.in. w Salzburgu, Paryżu oraz Wiedniu. W ostatnich miesiącach artysta święcił triumfy w roli Don José w „Carmen” Bizeta w Metropolitan Opera oraz Royal Opera House, a także Cavaradossiego w Wiedniu.

Adam Palka rolą Mefistofelsa w „Fauście” zadebiutował na deskach Wiener Staatsooper (2021) i od tego czasu wystąpił w Wiedniu również w „Rusałce” Dworzaka i „Cyruliku sewilskim” Rossiniego. Polski bas związany jest ze Staatsoper Stuttgart, ale śpiewał również w takich teatrach jak Gran Teatre del Liceu, Opéra National de Paris, Teatro Real, Teatro alla Scala, Royal Opera House, Bayerische Staatsoper, Staatsoper Unter den Linden i in.

Spektakle „Fausta” zaplanowane są na 22, 25, 29 maja i 2 czerwca.

O autorze