Koncert Sylwestrowy Filharmoników Berlińskich z Jonasem Kaufmannem – gdzie oglądać?

0

Wyróżniającą się propozycją na zakończenie roku jest Koncert Sylwestrowy Filharmoników Berlińskich. Głównym punktem programu jest koncertowe wykonanie pierwszego aktu „Walkirii” Wagnera, w którym wystąpią Jonas Kaufmann (Siegmund), Vida Miknevičiūtė (Sieglinde) oraz Georg Zeppenfeld (Hunding). Wydarzenie transmitowane będzie zarówno w kinach, jak i online.

Na czele orkiestry stanie ceniony dyrygent, dyrektor muzyczny Filharmoników Berlińskich Kirill Petrenko. Koncert powtórzony będzie trzykrotnie – 29, 30 i 31 grudnia, a w sylwestra dostępny będzie w kinach w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Irlandii, Holandii, Norwegii, Szwecji, Hiszpanii, Czech, Węgier, Wielkiej Brytanii. W Polsce będzie można go obejrzeć jedynie w kinie ŚWIT w Czechowicach-Dziedzicach, kinie 1410 w Toruniu i kinie Nowe Horyzonty Wrocław.

Występem Filharmoników Berlińskich z Jonasem Kaufmannem można również cieszyć się w domowym zaciszu dzięki streamingowi Digital Concert Hall. Rejestrując się jako nowy użytkownik, otrzymasz bezpłatny 7-dniowy dostęp próbny.

Bezpośrednią transmisję rozpoczynającą się o godz. 17.30 oferuje również niemieckie radio rbb Kultur.

Program:

Berliner Philharmoniker
Kirill Petrenko – dyrygent

Vida Miknevičiūtė Sopran (Sieglinde)
Jonas Kaufmann Tenor (Siegmund)
Georg Zeppenfeld Bas (Hunding)

Richard Wagner

Tannhäuser und der Sängerkrieg auf Wartburg: Ouvertüre und Der Venusberg

Richard Wagner

Die Walküre: Akt I

Vida Miknevičiūtė Sopran (Sieglinde), Jonas Kaufmann Tenor (Siegmund), Georg Zeppenfeld Bass (Hunding)

O autorze